MOODLE
VIDEO
DIENYNAS

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pagrindinis Gimnazija Atributika ir tradicijos

Atributika ir tradicijos
Pirmadienis, 05 Sausis 2009 14:05

ATRIBUTIKA


 

TRADICIJOS

1. Kalbų savaitė
Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. VTVPM centre visą savaitę vyksta renginiai, kurių metu mokiniai skatinami atkreipti dėmesį į kalbų mokymosi svarbą. Vyksta vertėjų konkursai, Europos kalbų žinovų varžybos, renkamas šauniausias rašinys. Taip ugdoma pagarba visoms Europoje vartojamoms kalboms, mokiniai skatinami uoliau mokytis kalbų, nes jie suvokia, jog žinios, įgytos mokykloje, atvers platesnes gyvenimo perspektyvas.
2. Pirmakursių krikštynos ir gimnazistų vakaras
Pirmosiomis spalio dienomis Centre vyksta įspūdingiausia šventė – Pirmakursių krikštynos ir Gimnazistų vakaras. Šventė labai triukšminga, jaunatviška. Pirmakursiai privalo įrodyti, kad jie tikrai verti gimnazisto vardo. Sunkiausi išbandymai jų laukia kliūčių ruože bei scenoje. Vertinamas ne tik vikrumas, ištvermė, bet ir intelektas, meniniai gebėjimai.    
3. Savivaldos diena
Spalio penktoji – Mokytojų diena. Mūsų Centre tai Savivaldos diena. Mokiniai pavaduoja Centro administraciją bei mokytojus, o mokytojai tampa mokiniais – jiems vedamos pamokos, organizuojami renginiai. Išradingumo netrūksta nei mokiniams, nei mokytojams, todėl ši šventė gyvuoja jau daug metų, bet kaskart ji būna vis originalesnė.   
4. Kalėdų maratonas
Ilgiausia metų šventė – Kalėdų  maratonas. Jis prasideda gruodžio 1 dieną ir tęsiasi iki pat Kalėdų. Pirma maratono diena – Eglutės įžiebimo šventė. Jos metu skelbiama maratono renginių programa: gerumo pamokos, meninio skaitymo konkursas, gerų darbų diena, sporto varžybų maratonas, šventinių puokščių paroda, elektroninio sveikinimo konkursas, dizainerių šou, saldumynų aukcionas. Paskutinė maratono diena – tai Dovanų diena. Nugalėtojams įteikiami padėkos raštai bei dovanos, o aktyviausius maratono dalyvius Kalėdų Senelis vaišina saldumynais. 
5. Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną Centre vyksta pilietiškumo akcija. Tai rimties ir susikaupimo diena. Žvakutės liepsnelė kviečia pamąstyti apie gyvenimo prasmę, laisvės kainą bei kiekvieno Lietuvos piliečio vertybines nuostatas.
6. Buvusių gimnazistų susitikimas
Kasmet vasario mėnesio paskutinį šeštadienį Centre vyksta buvusių gimnazistų susitikimas. Į savo mokyklą pasisvečiuoti sugrįžta vis daugiau mokinių. Smagu, kad daugelis geru žodžiu prisimena savo klasę, auklėtoją, buvusius draugus. Džiugu, kad kai kurie užsuka į mokyklą ne tik tą šeštadienį, bet ir tada, kai pasiilgsta mokytojų, kai nori pasidalinti džiaugsmu ar nerimu, kai būtina įsitikinti, kad praeities prisiminimai dar gyvi.
7. Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją apžvelgiamas tautos istorijos kelias. Mokinių parengta literatūrinė kompozicija atspindi ne tik lietuvio pasaulėjautą bet ir ugdo patriotinius jausmus, teikia estetinio pasigėrėjimo akimirkų.
8. Užgavėnės
Smagiausia ir triukšmingiausia metų šventė – Užgavėnės. Morių paroda ir teatralizuotos persirengėlių eitynės bei šurmulys valgykloje, kur kepa skaniausi blynai, visus nuteikia linksmybėms. Užgavėnių šventė ypatinga tuo, kad senosios baltų tradicijos susipina su šiuolaikiniais motyvais ir tai, kas sena tampa nauja, patrauklu ir originalu.  
9. Šimtadienis
Šimtadienis – tradicinė ketvirtosios klasės gimnazistų šventė. Tai ženklas, kad artėja metas susikaupti. Tačiau pati šventė linksma, šmaikšti ir originali, nes ketvirtokus sveikina trečios klasės gimnazistai: įteikia pusatestačius, šimtadienio kalendorius, dienoraštį. Ketvirtokai turi išlaikyti „egzaminus“, jiems teikiamos „Auksinio šimto“ nominacijos.   
10. Kaziuko mugė
Kaziuko mugės tradicija mūsų mokykloje gimė 1998 metų kovo 4 dieną, kai siuvėjų ir stalių specialybės moksleiviai nusprendė prekiauti savo gaminiais. Dabar kasmet Kaziuko mugėje dalyvauja ne tik siuvėjos, staliai, virėjai, padavėjai, nuolatiniais svečiais tapo Vaikų kūrybos namų auklėtiniai, Visagino pensionato dailininkai, „Verdenės“ gimnazijos technologijų mokytojas Rolandas Žilinskas, tautodailininkė Violeta Abarienė. 
11. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo  11 - osios minėjimas netradicinis. Sporto salėje tą dieną vyksta piešinių konkursas. Komanda turi nupiešti plakatą, atspindintį nepriklausomos Lietuvos istorijos žingsnius. Salėje skamba muzika, verda kūrybinės aistros. Nugalėtojų nėra – apdovanojami visi dalyviai. Vėliau rengiama plakatų paroda.
12. Paskutinio skambučio šventė
Paskutinio skambučio šventė – graži, šiek tiek nostalgiška šventė. Paskutinė pamoka, trečiokų „gyvasis takas“ palydi abiturientus į aktų salę. Čia skelbiama, kad abiturientai baigė vidurinio ugdymo programą, todėl jiems iškilmingai įteikiamos gimnazistų regalijos – kepuraitė ir šalikėlis su išsiuvinėtu mokyklos logotipu. Abiturientai palieka testamentą, šimtadienio dienoraštį ir mokyklos raktą trečiokams. Šokamas abiturientų valsas, giedamas gimnazistų himnas, po kurio iškilminga eisena abiturientai eina į bažnyčią. Čia aukojamos Šv. Mišios. Po jų visa abiturientų laida fotografuojasi.
Atnaujinta Ketvirtadienis, 25 Vasaris 2016 10:32