Naujienos

Atvirų durų diena Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre

2022-11-10

Lapkričio 9 d. Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre vyko renginys „Žiniasklaidos priemonių naudojimo kompetencijos ir integracijos bei karjeros galimybės“. Į savotišką atvirų durų dieną Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre buvo pakviesti dalyvauti progimnazijos vyresniųjų klasių bei gimnazijos 1–2 klasių mokiniai. Renginyje dalyvavo 160 mokinių iš Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, Visagino „Atgimimo“ gimnazijos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos ir Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos. Renginį organizavo ir susipažinti su karjeros galimybėmis jaunuolius skatino Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK) drauge su Vokietijos ambasada Lietuvoje.
Po sveikinimo žodžių, lektorius Liutauras Elkimavičius skaitė pranešimą „Medijų kompetencija: kodėl ji reikalinga kiekvienam valstybės piliečiui ir kaip atsirinkti patikimus šaltinius“. 
Renginyje dalyvavo įmonės iš Vilniaus, Pabradės ir Visagino: UAB „Intersurgical“, UAB „Dekra Industrial“, UAB „Enersense“, UAB„Visagino energija“, SBA grupės įmonė „Visagino linija“. Įmonių atstovai pristatė darbo ir karjeros galimybes jaunimui. Šios įmonės ir Visagino TVPMC yra pasirašę bendradarbiavimo sutartis, taigi mokiniai, pasirinkę norimą specialybę, gali mokytis ir lygiagrečiai dirbti. Pasak V. Petkūno, jaunuolis ne tik mokosi specialybės, bet ir dirba įmonėje, įgyja kompetencijų, yra visavertis darbuotojas, gaunantis atlyginimą ir užsitikrinantis darbo vietą po studijų arba puikią rekomendaciją, jei norės įsidarbinti kitur.
Į renginį atvykusiems mokiniams direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laimutė Ratkevičienė pristatė teikiamų bendrojo ugdymo bei profesinio mokymo programų pasirinkimo galimybes, mokymosi sąlygas, pakvietė rinktis tinkamą ir patinkančią savo gyvenimo karjeros pradžią. 
Jaunimas turėjo puikią galimybę susipažinti su Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centru ir išgirsti apie įmonių veiklą. Mokiniai kalbėjosi su juos dominančių įmonių atstovais, klausinėjo apie vykdomą veiklą, domėjosi, kokių profesijų darbuotojų ieškoma. 
Renginio dalyvius pasitiko užkandžiai, kava ir arbata bei skanūs pietūs, po kurių jų laukė informatyvi ekskursija po laboratorijas, dirbtuves ir mokymosi erdves. 
Dėkojame organizatoriams ir renginio dalyviams!
Plačiau apie renginį kviečiame skaityti čia.