Naujienos

Centro direktorius Dr. Vytautas Petkūnas dalyvavo diskusijų festivalyje „BŪTENT !“

2019-09-20

Visagino TVPMC direktorius Dr. Vytautas Petkūnas dalyvavo šiemet jau trečią kartą organizuotame diskusijų festivalyje „BŪTENT !“, vykusiame rugsėjo 6 – 7 d. Birštone.
Festivalyje dalyvavo daugiau nei 400 pranešėjų, o renginio lankytojų skaičius viršijo 8 tūkstančius.
Diskusijose – verslo, mokslo, kultūros, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovų ir kitų visuomenės narių argumentai, pastangos girdėti, kalbėtis, suprasti, dalintis ir susitarti. Vienu metu dešimtyje skirtingų erdvių vykdavo bent 10 diskusijų, taigi įrašai padės tiems, kurie visose dominusiose diskusijose, o jų buvo daugiau nei 100, sudalyvauti nespėjo. Informacija: https://diskusijufestivalis.lt
Vytautas Petkūnas dalyvavo diskusijoje „Inžinerinė pramonė – svajonių darbas“. Šia tema diskutavo Tomas Jaskelevičius (Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidentas), Laurynas Suodaitis (Verslo plėtros vadovas Šveicarijos kompanijoje „Mikron“, atidarysiančioje gamyklą Kaune) ir  Julija Kravčenko(KTU studentė, Elektros ir elektronikos fakultete studijuojanti biomedicininę elektroniką). Pokalbį moderavo Andrius Vilkauskas (KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas).
Ketvirtoji pramonės revoliucija su robotais, dirbtiniu intelektu, išmaniais sprendimais ir naujovėmis ateina nieko neklausdama, ar su šiais robotais kas nors norės dirbti, ar kas nors susišnekės su dirbtiniu intelektu, ar bus norinčių valdyti skaitmenizuotas gamybos linijas. O specialistų trūksta jau šiandien. Ir dar labiau jų trūks rytoj. Moksleiviai, studentai – kur jūs? Ar inžinerinės specialybės jūsų nedomina? Ar apie inžinerinį sektorių trūksta informacijos? Padiskutuokime – kaip įtaigiai atskleisti jaunimui, kad verta įgyti specialybę inžinerinės pramonės srityje: ateityje tokia specialybė garantuos ir svajonių darbą, ir geras pajamas.