Naujienos

Centro administracijos komanda dalyvavo susitikime su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene

2023-04-19

Balandžio 17 d. Visagino TVPMC administracijos komanda dalyvavo susitikime su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene. Ministrė su komanda pradėjo vizitus po regionus. Utenoje, kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ buvo surengtas susitikimas-diskusija „Pasikalbėkime apie tai, kas rūpi“ su Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Zarasų rajonų savivaldybių ir Visagino savivaldybės pedagogais. Susitikime-diskusijoje taip pat dalyvavo viceministras Ramūnas Skaudžius, ministrės patarėjai Agnė Liucilė Andriuškevičienė ir Ignas Gaižiūnas.
Vizito metu ministrė kalbėjosi su mokytojais, mokyklų vadovais ir savivaldybių atstovais jiems rūpimais klausimais. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas atnaujintoms ugdymo programoms, pagal kurias dalis klasių pradės dirbti nuo kitų mokslo metų, švietimo, mokslo ir sporto ministrė ir jos komanda atsakė į pedagogų pateiktus klausimus. Vyko darbas grupėse. Jose buvo diskutuojama, kaip kartu sėkmingai įdiegti atnaujintą ugdymo turinį, aptartas pasirengimas užtikrinti įtraukties principą mokyklose, įgyvendinti Gyvenimo įgūdžių programą, kalbama apie mokinių pasiekimų vertinimą. „Atidėlioti negalime. Lietuvoje jau dabar apie 90 proc. specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų mokosi bendrose klasėse ir darželių grupėse su bendraamžiais. Todėl turime stiprinti paramą mokytojams ir mokykloms – daugiau švietimo pagalbos, pritaikyta infrastruktūra ir ugdymosi procesas. Nėra ir nebus tokio momento, kad galėtume pasakyti – dabar mes jau pasirengę. Tai nuolatinis procesas. Visur, netgi Šiaurės šalyse, – sako J. Šiugždinienė.
Pasak ministrės, visi vaikai, visi mes esame labai skirtingi – skirtingai mokomės, skirtingai klausome ir girdime, skirtingu greičiu suvokiame. Jau nekalbant apie tai, kad galime turėti ir stipriau išreikštų specialių poreikių. Mes tobulėjame tik todėl, kad esame visi skirtingi. Įvairovėje slypi progresas.