Naujienos

CIRCVET projekto įgyvendinimo metu dalijamąsi praktine patirtimi su VTVPMC mokiniais, pilotuosiančiais sukurtą mokymo medžiagą

2024-03-26

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre 2024 m. kovo 20 d. buvo organizuotas  ,,workshop‘as“ (pažintinės dirbtuvės) centro mokiniams (paskutinių mokslo metų automatinių sistemų mechatronikų profesijos), kurie atrinkti pilotuoti projekto metu sukurtą mokymo medžiagą (5 programos modulis ,,Gamybos procesai“). Susitikimo pradžioje visus dalyvius pasveikino Centro direktorius dr. V. Petkūnas palinkėdamas prasmingos dienos ir suvokimo, kodėl plastiko perdirbimas yra svarbus ir gamtą tausojantis procesas.  
Centro M23 grupės mokiniai praktinę dalijimosi patirtimi dieną pradėjo nuo turiningo vizito UAB ,,Intersurgical“, kur buvo pristatyta įmonės veikla, produktai, aptartas ir gyvai pademonstruotas plastikų liejimo procesas įmonės gamyboje, pristatyti žiedinės ekonomikos principai, kurie taikomi UAB ,,Intersurgical“ veikloje. Mokiniai sužinojo ne tik naudingos informacijos apie gamybą iš plastiko pritaikant procesus žiedinei ekonomikai, bet ir tai, jog įmonė jau ne vienerius metus glaudžiai bendradarbiauja su VTVPMC, kur mokosi ne vienas įmonės pameistrys.
Vėliau mokiniai pratęsė savo dieną Visagino TVPMC, kur prie kavos su desertu puodelio išklausė turiningą UAB ,,Alekniškis“ direktoriaus pavaduotojo Manto Klikausko pranešimą apie jo atstovaujamą įmonę, įmonės plėtrą, gamybos įrangą bei ypatumus, kaip įmonėje taikomi žiedinės ekonomikos principai ir kodėl jie reikalingi. Mantas, pats būdamas VTVPMC pameistriu, vaizdžiai pristatė profesinio mokymo patrauklumą ir svarbą pritaikant žinias automatizuotos gamybos įmonių veikloje.
Dienos popietė buvo įdomi savo praktine dalimi – kai Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Denis Udovičenko mokiniams pristatė Pramonė 4.0 gamybos liniją, jos specifikacijas ir techninės galimybes. Į susitikimą įsijungė ir tuo susidomėję besimokantys įvairių įmonių pameistriai, o mokomųjų dirbtuvių mokiniams atsivėrė naujas žvilgsnis į savo pasirinktą profesiją.
Susitikimo pabaigą vainikavo profesijos mokytojas Aleksandr Nechaičik pristatęs Centro įsigytą plastikų liejimo įrangą, mašinų tipus ir sandarą. Mokytojas tiek vizualiai, tiek ir pasakodamas susirinkusiam jaunimui akcentavo, kodėl žiedinės ekonomikos taikymas svarbus plastikų liejimo procesuose.
Pasisėmę praktinių žinių ir įgūdžių, mokiniai toliau atidžiai studijuoja projekto CIRCVET metu parengtą mokymo medžiagą bei gegužės pradžioje pilotuos modulį ,,Gamybos procesai“ bei pateiks savo grįžtamąjį ryšį projekto partneriams.  
,,Ši mokymosi diena iš tiesų buvo labai intensyvi, tačiau itin įdomi bei reikalinga siekiant kokybiškai ir laiku įgyvendinti CIRCVET projekto veiklas, pasiekti užsibrėžtų tikslų. Džiaugiuosi, kad mokiniai sutelkė dėmesį ir suprato, kaip ir kada galės pritaikyti per dirbtuves išgirstą informaciją.“ – apibendrinant įvykusį susitikimą sakė VTVPMC projektų vadovė Jurgita Mikutavičienė.
Visą su CIRCVET projekto eiga susijusią informaciją sekite www.circvet.eu