Naujienos

Įspūdžiai po stažuotės Lenkijoje

2022-12-30

Šių metų lapkričio pab. – gruodžio mėn. 5 VTVPMC mokiniai (automatinių sistemų mechatronikos ir suvirintojo profesijų) dalyvavo stažuotėje Vroclave, Lenkijoje. Mokiniai dalyvaudami Erasmus + finansuojamo projekto ,,Skaitmenizacija pameistrystėje - iššūkis ar galimybė mokymosi procese?“ veiklose atliko 3 savaičių stažuotę Vroclavo įmonėse Novotec (http://www.novotec.com.pl/), Hardbox (https://hardbox.pl/) ir Pse Piotr Szmer (http://www.elektryk.i-wroclaw.pl/) gilindami savo profesines žinias bei besimokydami naujų kompetencijų darbinėje aplinkoje užsienyje.
Mokiniai, grįžę po stažuotės, mielai dalinosi savo patirtimi, įgytomis žiniomis su klasės draugais, mokytojais, mentoriais:
,,Kelionė į Lenkiją buvo įdomi tuo, kad mes įgijome patirties dirbant įmonėse, pagerėjo mūsų anglų kalbos žinios, susipažinome su lenkų kultūra, pamatėme daug gražių vietų mieste. Mums pasisekė, kad gyvenome Vroclovo mieste. Tai – gan didelis miestas, turintis labai gražų senamiestį, įvairiapusišką architektūrą, mieste gerai išvystytas viešasis transportas. Gyvenome netoli centro, labai jaukiame keturių kambarių bute. Per tris savaites Lenkijoje spėjome ne vieną kartą pasivaikščioti senamiestyje, aplankyti zoologijos sodą, Hydropolio edukacijos centrą, taip pat turėjome galimybę stebėti pasaulio futbolo čempionatą. Po kelionės liko daug įsimintinų įspūdžių. Buvo labia malonu ir naudinga dalyvauti šiame projekte.“ – sako vienas iš mobilumo dalyvių Boris Sebestinas.
Stažuotės turinio įvertinimui Centre buvo paskirti du mentoriai – profesijos mokytojas G. Dervinis –mechatronikui, ir V. Latočka – suvirintojams. Po apibendrinamojo susitikimo po stažuotės G. Dervinis išreiškė savo pastebėjimus:
,,3-jų savaičių stažuotės metu mokiniai susipažino su įmonių veikla, pagrindiniais teisės aktais bei reglamentais, padedančiais užtikrinanti darbuotojų saugos ir sveikatos, vidaus tvarkos, kokybės užtikrinimo ir kt. tvarkas. Susipažinus su norminiais dokumentais, stažuotės dalyviams buvo pristatytos įmonėse naudojamos technologijos. Suvirintojo profesijos besimokantiems - suvirinimo įranga, suvirinimo būdai, darbų planavimo bei organizavimo aspektai. Prižiūrint įmonių paskirtiems mentoriams, dalyviai atliko suvirinimo darbus. Stažuotės dalyviui, besimokančiam automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko profesijos, buvo sudarytos sąlygos susipažinti ir atlikti įvairius elektros įrangos montavimo, surinkimo darbus. Po stažuotės sugrįžusiems dalyviams mūsų mokymo centre bus organizuojamas patobulintų gebėjimų patikrinimas.“
Taipogi, gruodžio mėn. savaitės trukmės darbo stebėjimo vizite Vroclave dalyvavo ir 3 profesijos mokytojai – automatinių sistemų mechatronikos programos D. Udovičenko, V. Dubovskij bei suvirintojo modulinės profesinio mokymo programos mokytojas E. Šaukštel. Mokytojai stebėjo darbo procesus keliose įmonėse, susipažino su Vroclavo įmonėse naudojama įranga, darbo metodais mechatronikos bei suvirinimo srityse, mokymo Centre dalinosi patirtimi apie pameistrystės mokymosi modelio Lenkijoje taikymą. Centro profesijos mokytojai aktyviai dalyvavo kultūrinėje vizito programoje.
,,Dalyvaujant projekto „Skaitmenizacija pameistrystėje - iššūkis ar galimybė mokymosi procese?“ veiklose turėjau galimybę atlikti darbo stebėjimo vizitą Lenkijoje, Vroclave. Tai nėra pirmas mano vizitas į užsienio įmones bei mokymo įstaigas, tačiau man buvo labai svarbu ir įdomu pamatyti kaip dirba ir atlieka mokymo procesą mūsų kaimynai lenkai. Per vizitą į įmones stebėjau, kaip jose organizuojamas darbas, kokia naudojama įranga gamyboje. Įgijus šias žinias įmonėje, mokykloje galima organizuoti mokymo procesą pritaikant pagal poreikį darbo vietoje ir taip pagerinti moksleivių žinių kokybę. Asmeniškai man pats įdomiausias vizitas buvo į mokyklą ,,Lotnicze Zakłady Naukowe", kur galėjau stebėti kaip mokymo institucija rengia mechatronikos specialistus. Įdomu buvo ir tai, kad ši mokykla naudoja tą pačią įrangą kaip ir mūsų Centras – todėl malonu žinoti, kad ir mes nei kiek neatsiliekame nuo savo kaimyninių šalių.  Mobilumo metu taipogi turėjome turiningą kultūrinę programą. Šio vizito metu mano lūkesčiai buvo patenkinti, o įgytos žinios bus pristatomos kolegoms ir administracijai metodinio susirinkimo metu.“ – grįžęs iš vizito dalinosi mokytojas D. Udovičenko.
Kitas mokytojas – E. Šaukštel, taipogi nestokojo malonių atsiliepimų:
,,Aš kartu su mokytojais Denisu ir Vladislavu nuvykome į kaimyninę Lenkiją, kur buvome pasitikti labai šiltai. Pirmąją dieną mus pasitikusios priimančios organizacijos „Semper avanti“ atstovai pasidalino su mumis itin detaliu vizito planu bei grafiku. Mobilumo metu teko aplankyti bei stebėti darbinę veiklą mechatronikos bei suvirinimo srityje dirbančiose įmonėse. Išskirtinai patiko įmonė Novotec, kuri pristato save kaip ilgametę patirtį ir naujausią techninę įrangą turinčia įmone, kuri gali atlikti beveik bet kokias inžinerines užduotis. Ši gamykla turi įrenginių su skaitmeniniu valdymu: keturių ašių frezavimo staklės, šešių ašių tekinimo staklės, presavimo stabdžiai, skardos valcavimo staklės, vandens pjovimo stakles, TIG ir MAG suvirinimą. Taip lankėmės Vroclovo muziejuose bei mokymo centre, kuriame moko įdomių profesijų - orlaivių mechanikas-technikas, kariuomenės logistikos technikas bei oro uosto eksploatavimo technikas. Nors programa buvo labai įtempta, visgi  spėjome pasigrožėti pačiu Vroclavo miestu, kuris yra iš ties gražus, turintis labai gražių architektūrinių bei istorinių paminklų. Patyrėme labai daug įspūdžių bei smagių prisiminimų.“
Ateinančių metų sausį bus organizuojami mobilumai į Portugaliją, Bragą miestą. O pavasarį -  į Vokietiją, taip kad kviečiame aktyviai stebėti kvietimus dalyvauti projekto veiklose bei įgyti naujų patirčių bei žinių užsienio šalyse.