Naujienos

Išskirtinė galimybė centro mokiniams Londone tobulinti profesines kompetencijas

2019-03-04

Praeitą savaitę dešimt centro mokinių - Egidijus Barkauskas, Erikas Garla, Karolina Zakarevičiūtė, Nikita Burič, Timur Voronov, Dominik Sedusov, Eimantė Šumanaitė, Ernestas Mackonis, Maksim Semeniuk ir Robertas Urbonas - grįžo sėkmingai atlikę trijų savaičių praktiką Londone, Anglijoje pagal Centro įgyvendinamą Erasmus + programos projektą Nr. 2017-1-LT01- KA102-034848 „Informacinių technologijų specialistų profesinių kompetencijų tobulinimas“. Visą tą laiką buvo kartu ir teikė visokeriopą paramą-pagalbą mokiniams grupę lydėjusi mokytoja Rūta Pundytė.

Savo įspūdžiais apie kelionę dalinasi žiniatinklio programuotojo specialybės mokinė, projekto mobilumo dalyvė Karolina Zakarevičiūtė:

,,Kartu su kitais 9 mūsų mokyklos mokiniais  patekau į Erasmus + programą, kuri suteikė galimybę nuvykti į Angliją net trims savaitėms ir pritaikyti savo žinias praktikoje dirbant realioje darbo vietoje, susipažinti su šalies kultūra, patobulinti anglų kalbos įgūdžius, įgyti savarankiško gyvenimo patirties. 
Kelionę pradėjome antradienį po pietų autobusu išvykę į Vilnių, iš kurio skridome į Londoną. Mus pasitiko grupės kuratorė, su kuria nuvykome į viešbutį. Kambariai buvo erdvūs, patogūs, pusryčius ir vakarienę valgėme viešbutyje, taigi mums nieko netrūko.
Kitą dieną visi keliavome į savo praktikos vietas. Mus supažindino su maršrutu, darbo specifika, darbdaviais ir kolegomis. Du mokiniai praktiką atliko įmonėje B-fix, kiti – įmonės  Minko‘s -Max keturiuose filialuose, išsibarsčiusiuose po visą Londoną. 
Visa mūsų grupė turėjo individualias užduotis, kurias darbdaviai paskirstė atsižvelgiant į kiekvieno CV ir vietoje atliktą testavimą bei interviu. Praktikos metu teko atlikti mobiliųjų telefonų, kompiuterių diagnostiką, smulkų remontą, dirbti naujomis IT programomis. Susipažinome su įmonės veikla, verslo organizavimu, klientų paieškos būdais, bendravome su klientais. 
Po darbų mielai išeidavome pasižvalgyti po Ilfordą, o savaitgaliais galėjome apsilankyti ir tolimesnėse Londono vietose. Antrą savaitgalį vykome į Londono centrą, pamatėme žymiausius miesto lankytinus objektus: Trafalgaro aikštę, Bekingemo rūmus ir St. Jameso parką,  Parlamento rūmus ir vis dar restauruojamą Big Beną.  Taip pat apsilankėme Nacionalinėje galerijoje,  Gamtos istorijos muziejuje, Viktorijos ir Alberto muziejuje, Mokslo muziejuje, matėme, kaip kinai švenčia Naujuosius metus Trafalgaro aikštėje.
Šios trys įsimintinos savaitės buvo labai informatyvios, suteikė praktikos žinių, naujų pažinčių, daug gerų emocijų ir praplėtė mūsų pasaulėžiūrą. Jei tik pasitaikytų dar viena galimybė, mes net negalvodami dalyvautume dar viename Erasmus projekte.“