Naujienos

Mechatronikai išlaiko lyderių pozicijas!

2019-06-13

Birželio 11- 12 dienomis Visagino TVPMC Sektoriniame praktinio mokymo centre vyko Lietuvos profesinių mokyklų ir kolegijų studentų profesinio meistriškumo konkursas. Mūsų centro mokiniai Vladyslav Zavgordniy ir Sergej Pavliuk - 2019 metų Nacionalinio Mechatronikos konkurso nugalėtojai.

Pirmoji diena buvo skirta atvykusių svečių supažindinimui su Centro praktinio mokymo baze. Renginys buvo organizuotas taip, kad į konkursą galėtų atvykti ne tik jame dalyvaujanti komanda, bet ir daugiau mokinių iš kiekvienos mokyklos. Profesijos mokytojas Jurij Makarov mokė suprojektuoti ir pagaminti elektronikos prietaisus, profesijos mokytojas Dmitrij Novikov- valdyti elektropneumatines ir vakuumines sistemas, programuoti loginius valdiklius.

Pertraukos metu Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Gintautas Dervinis pakvietė renginio dalyvius aplankyti Ignalinos atominės elektrinės valdymo skydo treniruoklį buvusiame IAE mokymo centre. G. Dervinis - praeityje buvęs minėtos įstaigos inžinierius elektronikas - detaliai papasakojo apie atominės elektrinės valdymo ypatumus, technologijų specifiką, pademonstravo valdymo bei kontrolės įrenginius.

Antrąją renginio dieną vyko profesinio meistriškumo konkursas. Konkursas organizuotas pagal Inžinerinės pramonės sektoriaus profesijų Nacionalinių konkursų tvarkos metodiką. Dalyviai privalėjo atlikti 4- ias užduotis. Vykdytojų ir vertintojų funkcijos buvo paskirtos komandų vadovams - mokytojams ir dėstytojams, o vyriausiuoju konkurso teisėju buvo UAB Festo (Kaunas) didaktikos konsultantas dr. Aleksandras Kirka.

Mūsų Centro komanda, kurios vadovas- profesijos mokytojas Dmitrij Novikov- nuo pirmosios užduoties išsiveržė į priekį ir iki konkurso pabaigos neužleido lyderių pozicijos. Visagino TVPMC komanda surinko 266 taškų, antrąją vietą užėmusi Kauno technikos kolegijos komanda - 189,5 taško. Mg - 16 grupės mokiniai, konkurso nugalėtojai Vladyslav Zavgorodniy ir Sergej Pavliuk, džiaugėsi iškovota pergale. Abu mokiniai šiuo metu atlieka praktiką pagal įvado į darbo rinką modulį UAB Intersurgical“ Pabradėje. Artimiausiu metu  jie taps pilnaverčiais minėtos įmonės specialistais. Mes jais didžiuojamės, linkime sėkmingos karjeros ir sveikiname su pergale!