Naujienos

Mokinių įgytos patirtys stažuotės Latvijoje metu

2023-12-13

Šių metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vyko paskutinis projekto Nr. 2022-1-LT01-KA122-VET-000071178 ,,Skaitmenizacija pameistrystėje - iššūkis ar galimybė mokymosi procese?“ mokinių mobilumas Liepojoje, Latvijoje.
5 centro mokiniai, besimokantys Energetikos srities specialybės (automatinių sistemų mechatronika), Rygos Technikos Universiteto Liepojos Jūrų koledže atliko trijų savaičių stažuotę. Visą tą laiką kartu buvo ir teikė visokeriopą paramą-pagalbą mokinių grupę lydėjusi mokytoja Ina Mikita.   Savo įspūdžiais apie stažuotę dalinęsi mokiniai negailėjo pozityvių atsiliepimų priėmusiai juos tobulinti savo profesines žinias organizacijai.
,,Apsistojome lokaliai labai patogioje vietoje gyventi, gyvenimo sąlygos itin kokybiškos ir patogios. Man labai patinka miestas, ypač palieka malonų įspūdį, kai sninga. Mokymosi procesas sekėsi puikiai, turėjome daug laiko susipažinti su mokymosi medžiaga ir ją įtvirtinti, o mus mokantis mokytojas Vladimir Solovyov puikiai perteikė žinias, yra tikras savo srities profesionalas. Džiaugiuosi, kad pavyko įgyti gilesnių profesinių žinių pneumatikoje, elektrikoje, sustiprinti jau turimas žinias bei palyginti mokymo procesus Lietuvos ir Latvijos mokymo įstaigose. Laisvalaikiu teko apsilankyti keliose istorinėse miesto vietose – prieškalėdiniai šventiniai papuošimai iš tiesų sukuria puikią atmosferą. Po šios kelionės jaučiuosi daug drąsiau ir savarankiškai gebantis priimti sprendimus, rūpintis savo gyvenimiška aplinka, finansais. Esu dėkingas už kitokias patirtis ir galimybę dalyvauti šiame projekte.“ – pasakojo iš stažuotės grįžęs Dmytro Papii.
Šis mobilumas buvo paskutinis šio projekto įgyvendinimo metu, tačiau VTVPMC įgyvendina dar vieną Erasmus+ programos finansuojamą projektą, kurio metu bus galimybė dalyvauti atrankoje ir vykti atlikti praktikos į skirtingas užsienio šalis. Kviečiame stebėti 2024 metų atrankos skelbimus bei aktyviai dalyvauti naujose veiklose!
,,Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”