Naujienos

Mokytojų, personalo ir mokinių pažintis su dualinio profesinio mokymosi ypatumais Vokietijoje

2019-12-02

Šių metų spalio – lapkričio mėnesiais vyko pirmieji projekto „Pameistrystė - kelias į ekonomikos proveržį“, Nr. 2019-1-LT01-KA102-060332, mobilumai: mokytojų ir administracijos darbuotojų stebėjimo vizitas bei energetikos sektoriaus mokinių stažuotė Schkeuditz mieste, Vokietijoje.

Schkeuditz mieste ir Leipzige septyni mokytojai, administracijos darbuotojai – Gintautas Dervinis, Konstantin Žilin, Kristina Saprykina, Galina Kopteva, Jurij Makarov, Denis Udovičenko, Igor Usanin atliko penkių dienų darbo stebėjimo vizitą, kurio metu gilino savo profesines žinias, turėjo galimybę susipažinti su naujais, efektyviais dualinio profesinio mokymo metodais.

,,Panašaus pobūdžio projekte dalyvavau jau ne pirmą kartą. Nepaisant to, kiekvienas projektas yra kitoks, suteikia naujų žinių ir patirties. Galiu pasidžiaugti ir padėkoti organizatoriams už itin sklandų visos kelionės bei darbotvarkės suplanavimą. Viso vizito metu nekilo nė menkiausio nesusipratimo dėl transporto, apgyvendinimo, maitinimo. Todėl visą vizito laiką galėjome leisti kuo produktyviau.

Kiekviena darbo stebėjimo vizito diena buvo suplanuota taip, kad pakaktų laiko pažintinėms išvykoms į mokymo institucijas, verslo įmones bei susipažinti su miesto įžymybėmis, istoriniais įvykiais ir objektais. Shkeuditz miestas bei Leipcigas pasižymi turtinga istorija, juose nemažai įdomių lankytinų objektų. Leipcigo senamiestis gana kompaktiškas, todėl didžiąją miesto dalį buvo galima aplankyti vaikštant pėsčiomis.

Vizitai įmonėse bei mokymo įstaigose suteikė galimybę palyginti mūsų taikomą pameistrystės mokymo formą su Vokietijoje plačiai paplitusiu dualiniu mokymu.

Manau, išvyka buvo labai naudinga ir tuo, kad suteikė galimybę praleisti daug laiko komandoje, geriau vieni kitus pažinti ir tobulėti drauge.“ – apie darbo stebėjimo vizitą komentavo Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Gintautas Dervinis.

Tuo tarpu 10 centro mokinių, besimokančių Energetikos srities specialybių (elektrikai, mechatronikai), Schkeuditz mieste atliko trijų savaičių praktiką. Visą tą laiką kartu buvo ir teikė visokeriopą paramą-pagalbą mokinių grupę lydėjęs mokytojas Vadimas Čižys.  Savo įspūdžiais apie stažuotę dalinęsi mokiniai negailėjo pozityvių atsiliepimų priėmusiai juos atlikti praktiką organizacijai.

,,Turėjome galimybę susipažinti su Vokietijos dualinio mokymosi forma, su įmonės darbo metodais, savo profesija ir darbo specifika „iš vidaus“, išmokti dirbti komandoje, priimti inovatoriškus sprendimus savo profesinėje srityje“ - komentavo vienas iš dalyvių.  

Stažuotės metu buvo dalyvauta pažintinėse ekskursijose Schkeuditze bei Leipcige, kurių metu teko susipažinti su Vokietijos kultūra, architektūra, tradicijomis ir vokiška virtuve. Mobilumo dalyviai svarbiu stažuotės akcentu paminėjo ir pažintį su naujais žmonėmis, užsienio kalbos praktinių įgūdžių tobulinimą, užmegztus bendradarbiavimo ryšius, pažintį su darbo specifika ir metodais Energetikos srityje. O tai ir yra pridėtinė ir neįkainojama stažuotės vertė.  

Kviečiame stebėti 2020 metų atrankos skelbimus dėl dalyvavimo kituose projekto mobilumuose!

,,Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”