Naujienos

Sugrįžus iš Portugalijos

2023-03-01

 Šių metų sausio pab. – vasario mėn. 5 VTVPMC mokiniai (automatinių sistemų mechatronikos profesijos) dalyvavo stažuotėje Braga, Portugalijoje. Mokiniai dalyvaudami Erasmus + finansuojamo projekto ,,Skaitmenizacija pameistrystėje - iššūkis ar galimybė mokymosi procese?“ veiklose atliko 3 savaičių stažuotę Bragos įmonėse Mário da Costa Martins & Filho, Lda (http://www.mcm.com.pt/) ir Labina (www.labina.com) gilindami savo profesines žinias bei besimokydami naujų kompetencijų darbinėje aplinkoje užsienyje, susipažindami su pameistrystės mokymosi forma Portugalijoje bei skaitmenizacijos procesais mechatronikos srityje.
Mokiniai, grįžę po stažuotės, mielai dalinosi savo patirtimi, įgytomis žiniomis su klasės draugais, mokytojais, mentoriais:
,,Mano nuomone, ši stažuotė buvo gera patirtis su nedideliais nesklandumais. Labiausiai pozityvūs dalykai: man tikrai patiko, kad visi žmonės, kuriuos sutikau ir su kuriais bendravau, buvo malonūs, oras taip pat buvo saulėtas, todėl visada buvo malonu išeiti į lauką, taip pat sužinojau apie darbą su CNC staklėmis, nors norėjosi daugiau. Tačiau buvo ir dalykų, kuriuos galima būtų patobulinti: pavyzdžiui, įmonė, kurioje atlikau praktiką galėtų skirti daugiau laiko mokymams, o maisto pasirinkimas galėtų būti įvairesnis. Apibendrinant, man labai patiko Portugalijoje praleistas laikas, tai buvo įdomi patirtis, kurią rekomenduočiau išbandyti.“ - sako vienas iš mobilumo dalyvių Povilas Kaško.  
Stažuotės turinio įvertinimui Centre buvo paskirtas mentorius – profesijos mokytojas G. Dervinis, o lydintis asmuo Dmitrij Novikov buvo puikus turinio atitikmens tarp mokymosi programos ir darbinės patirties vertintojas vietos įmonėse. Po apibendrinamojo susitikimo po stažuotės G. Dervinis išreiškė savo pastebėjimus:
,,Džiaugiuosi, kad pavyko su priimančia organizacija Bragoje suderinti stažuotės programą. Iš anksto derinant veiklas buvo atsižvelgiama į mokinių jau įgytas kompetencijas, įvertinta, kokias dar galės įgyti papildomai. Mechatronika- gana sudėtinga, keletą skirtingų technologijų apimanti sritis, kurios įvaldymui reikalingos specifinės žinios ir kompetencijos. Po keleto susirašinėjimų su priimančia organizacija buvo suderintos veiklos, mokinių pasiekimų vertinimo kriterijai. Svarbiausia - buvo pasiektas kompromisas, tenkinantis visas puses.“
Taipogi, vasario mėn. savaitės trukmės darbo stebėjimo vizite Bragoje dalyvavo ir 2 profesijos mokytojai – automatinių sistemų mechatronikos programos A. Nechaičik bei suvirintojo modulinės profesinio mokymo programos mokytojas V. Piščulionok. Mokytojai stebėjo darbo procesus keliose įmonėse, susipažino su Bragos įmonėse naudojama įranga, darbo metodais mechatronikos bei suvirinimo srityse, mokymo Centre dalinosi patirtimi apie pameistrystės mokymosi modelio Portugalijoje taikymą. Centro profesijos mokytojai aktyviai dalyvavo kultūrinėje vizito programoje.
,,Darbo stebėjimo vizito metu mes aplankėme įmones, kuriose atliko praktiką mūsų mokymo centro mokiniai, susipažinome su jų vykdoma veikla. Aplankėme Portugalijos švietimo įstaigas. Susipažinome su kolegomis iš Portugalijos, pasidalijome savo mokymo patirtimi su mokytojais. Susitikimas su naujais žmonėmis yra vienas iš galingiausių mokymosi išteklių keliaujant. Kitų mokytojų patirtis ir skirtingi požiūriai gali padėti sprendžiant sudėtingas profesines problemas. Taip pat darbo stebėjimo vizito metu buvo numatyta ir dalis kultūrinės programos. Jos metu pavyko aplankyti vietines lankytinas vietas, susipažinti su šios senovės Europos šalies istorija ir kultūra bei paragauti vietinės virtuvės patiekalus. Bet kokios kelionės – tai ryškūs įspūdžiai ir susitikimai, naujos žinios ir atradimai. Šis darbinis-pažintinis vizitas suteikė naujų žinių, praplėtė akiratį pameistrystės organizavimo srityje. Nuoširdžiai dėkoju organizatoriams už galimybę dalintis patirtimi ir gerosiomis praktikomis su kolegomis užsienyje.  – grįžęs iš vizito dalinosi mokytojas V. Piščulionok.  
Kitas mokytojas – A. Nechaičik, taipogi nestokojo malonių atsiliepimų:
,,Aš kartu su mokytoju Vladimiru nuvykau į saulėtąją Portugaliją, kur buvome pasitikti labai šiltai. Pirmąją dieną mus pasitikusios priimančios organizacijos atstovai pasidalino su mumis itin detaliu vizito planu. Mobilumo metu mums teko aplankyti bei stebėti darbinę veiklą mechatronikos bei suvirinimo srityje dirbančiose įmonėse. Buvo įdomu bendrauti su įmonės atstovais, dalintis bendromis praktikomis, išgirsti apie pameistrystės taikymo modelį Portugalijoje. Nors programa buvo įtempta, visgi  spėjome pasigrožėti Bragos bei kaimyniniais miestais. Po darbo stebėjimo vizito liko labai daug pozityvių ir įdomių prisiminimų.“
Kitas projekto etapas suplanuotas šį pavasarį - stažuotė  į Vokietiją, taip kad projekto veiklos atvers naujų patirčių bei galimybių centro mokiniams įgyti praktinės patirties užsienyje.