Naujienos

Tarptautinė profesinio mokymo ir įgūdžių tematikai skirta konferencija „Įgūdžiai Lietuvoje: ateities darbo rinkai ir pilietiškumui“

2023-11-27

Lapkričio 21 d. Vilniuje vyko tarptautinė profesinio mokymo ir įgūdžių tematikai skirta konferencija „Įgūdžiai Lietuvoje: ateities darbo rinkai ir pilietiškumui“. Konferenciją organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras (KPMPC).
Konferencijos metu Lietuvos ir užsienio darbo rinkos ir profesinio mokymo ekspertai, pedagogai, verslo ir kitų sričių atstovai nagrinėjo, kokie įgūdžiai būtini skaitmeninės transformacijos ir dirbtinio intelekto amžiuje, kuo svarbus mokymasis visą gyvenimą. Konferencijos dalyviai diskutavo, kokie gebėjimai reikalingi norint klestėti besikeičiančiame darbo pasaulyje, kaip mokymasis visą gyvenimą veda į sėkmingą karjerą ir skatina pilietiškumą bei sąmoningumą, taip pat nagrinėjo, kaip švietimo, viešojo ir privataus sektorių atstovai galėtų efektyviau bendradarbiauti plėtojant profesinį mokymą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, sveikindamas konferencijos dalyvius, pabrėžė, kad modernėjančiame pasaulyje įgūdžius svarbu planuoti nacionaliniu mastu, ypač susiduriant su demografiniais iššūkiais. Lietuvoje per dešimtmetį perpus sumažėjo abiturientų, į pensiją išeina dvigubai daugiau gyventojų, nei įsilieja į darbo rinką. Pasak ministro, jaučiant padidėjusį įvairių specialistų poreikį, dėl skaitmenizacijos bei dirbtinio intelekto sparčiai keičiantis visuomenei ir darbo rinkos poreikiams, svarbu skatinti gyventojus nuolatos stiprinti savo įgūdžius, mokytis visą gyvenimą.
Maltos menų, mokslo ir technologijos kolegijos generalinis direktorius prof. Joachim James Calleja pristatė, kaip prie tvariai ir stipriai ekonomikai pritaikyto profesinio mokymo plėtros prisidėti gali socialiniai partneriai. Po prof. Joachim James Calleja pranešimo vyko panelinė diskusija „Profesinis mokymas tvariai ir stipriai ekonomikai: Socialinių partnerių vaidmenys“, kurioje dalyvavo:
  • dr. Agnė Kudarauskienė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė,
  • Inga Puiša, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos veiklos vadovė,
  • prof. Joachim James Calleja, Maltos menų, mokslo ir technologijos kolegijos generalinis direktorius,
  • Miglė Trinkūnaitė, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos LINPRA projektų vadovė,
  • dr. Vytautas Petkūnas, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius.
Diskusiją moderavo Donatas Pocius, PPMI Group tyrimų direktorius. Kviečiame pasižiūrėti tiesioginės konferencijos transliacijos įrašą  ŠMSM „YouTube“ kanale. Spauskite čia.