Naujienos

Tiesioginėje Lietuvos radijo (LRT) švietimo laidoje „Dešimt balų“ dalyvavo Visagino TVPMC direktorius dr. Vytautas Petkūnas

2022-05-20

2022 gegužės 19  d. tiesioginėje Lietuvos radijo (LRT) laidoje  „Dešimt balų“ dalyvavo Visagino TVPMC direktorius dr. Vytautas Petkūnas. Laidos tema : ,, Ar per trisdešimt metų buvo atlikta profesinių mokyklų reformų kaštų ir naudos analizė?“. LRT radijo švietimo laidoje dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Julius Jakučinskas,VšĮ „Efektyvaus valdymo sprendimų centras" vadovas Marius Ablačinskas, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius, dr. Vytautas Petkūnas, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras. Laidą vedė Jonė Kučinskaitė.
Paskutinį kartą profesinių mokyklų reforma vyko 2019 m. pavasarį. Iš tiesų profesines mokyklas bandė pertvarkyti beveik kiekviena nauja Vyriausybė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kuri yra profesinių mokyklų steigėja, tikina, kad naujos reformos reikėjo tam, kad būtų telkiami ištekliai ketvirtajai pramonės revoliucijai („Pramonei 4.0“) reikalingas programas įgyvendinančiose įstaigose bei stiprinamos regioninės profesinės mokyklos.
Ką apie tai mano šio sektoriaus atstovai bei analitikai? Ar imantis naujos reformos buvo atliktas ankstesnių vyriausybių vykdytų profesinių mokyklų reformų efektyvumas? Pagaliau, ar rengiant naują profesinių mokyklų tinklo pertvarką buvo atlikta kaštų ir naudos analizė. Kas bus atsakingas, jei naujoji pertvarka neduos norimo efekto: nepakils nei studijų kokybė, nei moksleivių padaugės? 
Pasiklausyti laidos įrašo galite čia.