Naujienos

Tolerancijos diena

2019-11-18

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda (odos, akių, plaukų  spalva ), savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti  mūsų, tačiau jei laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.
     1995 m. UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tolerancija - kitų kultūrų, saviraiškos priemonių ir žmogiškojo individualumo reiškimosi gerbimas, priėmimas ir teisingas supratimas. Tai pakantumas, mandagumas,  pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.
        Lapkričio 15 dieną Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Mokiniai nuo pat ankstyvo ryto pasipuošę šypsenomis  laukė kiekvieno atvykstančio į centrą.   Visai VTVPMC bendruomenei  išdalinome daugybę linksmų veidelių, kurie lydėjo juos visą likusią dienos dalį.  Pirmo aukšto fojė multimedijos pagalba buvo rodomi įvairūs mokinių, suaugusių žinomų asmenų pasisakymai apie toleranciją, jos svarbą šiandieninėje visuomenėje. Šias mokslo metais Tolerancijos dienos simbolis buvo švyturys, todėl VTVPMC pirmo aukšto fojė papuošė mokinių kurtas „Tolerancijos švyturys“, kuris visą dieną skleidė tolerancijos šviesą, pakantumą ir supratimą vienas kitam.