Naujienos

Visagino TVPMC prisijungė prie Erasmus+ programos projekto „Skaitmeniniai mokytojai: naujoji karta ir iššūkiai“

2022-10-18


Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras prisijungė prie Erasmus+ programos projekto „Skaitmeniniai mokytojai: naujoji karta ir iššūkiai“ (angl. Digital Tutors: Facing the new generation and challenges) kaip asocijuotas partneris, kuris palaiko projekto idėją, siekia dalintis savo patirtimi ir mokytis iš projekte sukurtų rezultatų, prisijungia projekte organizuojamų mokytojų mokymų, prisideda prie projekto viešinimo. Bendradarbiaujant su projekto partneriu VšĮ „eMundus“ mūsų institucijos mokytojai turi galimybę semtis žinių ir tarptautiniuose šio projekto mokymuose.
„Digital Tutors“ projekto tikslas: apibrėžti Skaitmeninio mokytojo vaidmenį, tobulinti nuotolinio mokymo procesą, kurti, teikti, tobulinti mišrius mokymo kursus, kelti mokytojo, specialisto kvalifikaciją IT srityje, įgalinant jį tapti skaitmeniniu mokytoju ir sukurti palaikomą ir atnaujinamą skaitmeninių išteklių saugyklą, kuria mokytojai galėtų naudotis savo kasdieniniame darbe.
Prasidėjus covid-19 pandemijai ir Europos komisija padarė tam tikrą pažangą skaitmeninio švietimo srityje siekdama skaitmeninio švietimo plėtros, pasiūlydama tokias sistemas kaip „DigComp“ ir „DigCompEdu“, tačiau vis dar reikia toliau plėtoti Skaitmeninio mokytojo vaidmenį, ypač dirbant ne techninių ar technologinių profesijų srityje.
Siekdamas ilgalaikių tikslų, projektas prisideda prie esamos DigCompEdu sistemos, 2020 m. Švietimo ir mokymo strategijos siekiant pagerinti švietimo ir mokymo kokybę bei efektyvumą.
Projekto rezultatai:
  1. Skaitmeninio mokytojo vaidmens apibrėžimas.
  2. Kompetencijų, reikalingų Skaitmeniniam mokytojui, žemėlapis.
  3. Skaitmeninio mokytojo kompetencijų aprašas.
  4. Vertinimo sistema Skaitmeninio mokytojo kompetencijoms įvertinti.
  5. Kvalifikacijos kėlimo programa skirta Skaitmeniniam mokytojo statusui, planuojama apmokyti 12 mokytojų.
  6. Atvira išteklių platforma su įrankiais, praktikomis, mokomąja medžiaga  ir kt. skirta palaikyti Skaitmeninio mokytojo veiklas.
  7. Internetinė Skaitmeninių mokytojų bendruomenė.
Visi projekto rezultatai atnaujinami ir pasiekiami projekto tinklapyje: https://digitaltutor.eu , su skaitmeniniu švietimu ir technologijomis grindžiamu ugdymu įdomi medžiaga, bendravimas šia tema bei projekte vykstantys įvykiai viešinami ir socialiniame tinkle: https://www.facebook.com/digitaltutor.eu