Šiais metais mūsų centro mokiniai ir mokytojai dalyvavo VILNIUS TECH nuotolinio ugdymo programoje „Ateities inžinerija“ (AI). Programa skirta bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 7-12 klasių moksleiviams padėti praktiškai ugdyti(s) savo inovacinius gebėjimus, apimančius kūrybingumo, STEAM dalykų, šiuolaikinių technologijų ir verslumo kompetencijas. Programa nuo 2017 m. nemokamai sudaro galimybes Lietuvos mokyklų moksleiviams atlikti integruotus projektinius ar brandos darbus inžinerijos ir kitų STEAM dalykų srityje, orientuotus į realių gyvenamosios aplinkos problemų tyrimą ir praktinį sprendimą.
Mokiniai galėjo rinktis iš 21 tematikos, viso proceso metu mokinius konsultavo Vilnius Tech dėstytojai.
Centrą atstovavo 5 komandos, kurios vykdė projektus iš skirtingų tematikų: „Žalioji energetika“, „Roboto prototipo kūrimas“, „Darnus pastatas“, „Dirbtinio intelekto taikymas“. Visus mokslo metus mokiniai įgyvendino projektus, dirbdami pasirinkta tematika. Atliktų projektų medžiagą patalpino į plakatus, projekto tikslą, eigą ir rezultatus vertinimo komisijai pristatė vaizdo įrašu. Į finalą buvo atrinktos visos mūsų centrą atstovaujančios komandos!
„Ateities inžinerijos“ finalas vyko gegužės 21 dieną. Dalyvavo virš 200 komandų iš visos Lietuvos. Visos mūsų centro komandos savo projektus pristatė puikiai ir išradingai. Daug klausimų iš lankytojų ir dalyvių sulaukė mokiniai Nikita Šugajev ir Justinas Martynovas, rengę projektą „Dirbtinio intelekto taikymo“ tematikoje. Mokiniams projektui pasiruošti padėjo mokytoja Viktorya Petrulina.
Labiausiai pasisekė dviem komandoms: „Darnaus pastato“ tematikoje (Oro kokybės ir apšvietos tyrimai) antrąją vietą laimėjo mokiniai Gabija Lifanova, Dovilė Teteriukovaitė, Artūras Noreikis, vadovės Žana Karpovič ir Ramunė Selickaitė, o mokiniai Deimantas Romančenko, Mindaugas Kaziukonis, Deividas Čiučiulka, Danila Ostapko, vadovės Žana Karpovič ir Ramunė Selickaitė buvo apdovanoti „Ateities inžinerijos“ partnerių „Ignitis“ už „Žaliosios energetikos“ tematiką (Saulės jėgainės įrengimas).
Dirbdami AI programoje moksleiviai ne tik įvaldė šiuolaikines technologijas, ugdė savo išradingumą bei komandinio darbo gebėjimus. Svarbu ir tai, kad, jau mokykloje savo pasirinktoje tematikoje paragavę inovacijų kūrėjo „duonos“, mokiniai galės žymiau lengviau apsispręsti dėl savo tolimesnės profesinės karjeros, o ir bus jai geriau pasirengę.